Hi-fi

Budoucnost

     Vzhledem k tomu, že mě svým vzhledem a povzbudivými recenzemi velmi zaujaly vysílací elektronky EIMAC, tak se chystám vyrobit něco z nich. Mám 3 páry elektronek 100TH a 250TH a v současné době k nim sháním vhodné součástky a ostatní komponenty, což není zrovna jednoduchá a ani levná záležitost, hlavně proto, že napájecí napětí bude přesahovat 1000V!!! Jestli se mi povede něco vyrobit a přežiju to, tak návod s příslušnou fotodokumentací určitě zveřejním.

Číst dál: Budoucnost

Můj systém

      Můj současný systém se skládá z reproduktorových soustav ORIS 150, osazených reproduktory AER MD2, basový systém je taktéž vlastní konstrukce a je osazen reproduktory P AUDIO SN 15B.

  • Zesilovače: Dva monobloky OTL DHT(ORIS 150) A 30 MK 2 (basy) Gramofon: Opět domácí výroba i když tentokrát ne moje.
  • Gramofon jsem koupil a upravil, především jsem vyměnil motory, přidal regulaci otáček a vyrobil stylový vypínač. Raménka jsou REGA RB 300 a GRACE G-840F. Přenosky jsou GRADO REFERENCE a KOETSU ROSEWOOD.
  • Basová vyhybka: BV 1
  • Předzesilovač: TOCCATA 26 CD: Dělený ROTEL RDD-980 mechanika a RDP-980 DA převodník.
  • Síťový filtr: Ruská výroba AUDIO LOT.

Muj system2 001

Odkaz do galerie:

Vítám Vás na stránkách věnovaných elektronkovým zesilovačům, předzesilovačům a reproduktorům vhodných k provozu s těmito zesilovači.

Trocha historie.


     I já jsem stejně jako mnoho dalších nadšenců začínal s "bastlením" ještě za minulého režimu, byla to v podstatě jediná možnost, jak přijít alespoň k nějakému aparátku .Po převratu začala náš trh zaplavovat spousta různých značek se spotřební elektronikou a i já jsem propadl jejímu kouzlu, pořídil jsem si věž SONY a vyrobil jsem si podle návodu od Visatonu reproduktorové soustavy ATLAS TRANSMISSION .Jejich zvukem jsem zrovna nadšený nebyl, ale přestal jsem se na dlouhou dobu vrtat v různých elektronických udělátkách a byl jsem vcelku spokojen s tím, co jsem měl. Nicméně po pár letech jsem začal kupovat různé časopisy věnované audiu a začal jsem objevovat svět High Endu. Bohužel patřím mezi těch "několik málo" lidí, pro které jsou tato zařízení díky ceně nedostupná a tak jsem se vrátil k páječce, dostupné literatuře a internetu. První krok, který jsem se rozhodl udělat, byla úprava reproduktorových soustav, překopal jsem kompletně vyhybky, doplnil jsem je o fázové a impedanční kompenzace a světe div se, ono to hrálo a navíc opravdu výborně. Pod vlivem článků věnovaných elektronkovým zesilovačům od p.Rochelta uveřejněných v Praktické Elektronice jsem postavil svůj první "LAMPÁČ" A 30 MK 2 osazený ECL 86 a KT 88, který dodnes ve svém systému používám na basy a odtud byl již jen krůček k tomu, abych propadl magii elektronek a jejich jedinečnému zvuku. I já jsem se několikrát zmýlil a zbytečně jsem koupil něco, co se později ukázalo jako slepá cesta a právě proto vznikly tyto stránky, které by mohly případným nadšencům usnadnit cestu v hledání toho pravého zvuku a ušetřit nemalou částku peněz.

muj system3 002

Číst dál: Úvod