Voigt Pipe

      Tyto reproduktorové soustavy jsou určeny pro ty, kdo nemají na rozhazování a při tom chtějí opravdu kvalitní zvuk. Jejich výhodou je poměrně snadná výroba, relativně malá základna (necelých 30x30 cm) a v neposlední řadě jejich tvar. Nelze na ně totiž nic postavit!!!, což muži jistě ocení, na rozdíl od našich drahých poloviček. Nemusíme jim vysvětlovat, že na toto zařízení nepatří žádná květina, či dekorativní vázička apod. Tyto bedýnky vznikly již velmi dávno, navrhl je pan Voigt, podle něhož se také jmenují, tento muž stojí také u zrodu reproduktorů LOWTHER, pro než byly původně navrženy. Postavil jsem již tři páry těchto soustav a jejich majitelé si je nemohou vynachválit. Všechny jsou osazeny reproduktory FOSTEX FE206E.

     Tyto reproduktory jsou srovnatelné s reproduktory LOWTHER řadyC, ale jejich cena je zhruba poloviční. Tyto reproduktory jsou velmi bytelné, mají rozměrný magnet a koš z 3mm plechu. Jejich vzhled i zvuk jsou vzhledem k ceně impozantní a myslím si, že v porovnání výkon/cena nenajdete lepší reproduktor. Jeden pár jsem vyrobil ze smrkové spárovky tloušťky 25mm a zbývající dva páry jsou z MDF stejné tloušťky.

     Zručnějšímu člověku by stavba neměla činit žádné větší potíže.Zvuk těchto reproduktorů mne velmi příjemně překvapil, že budou výborné na středních a vysokých kmitočtech jsem vcelku předpokládal, ale že budou velmi slušně hrát i na basech už ne. Sám vlastním reproduktorové soustavy ORIS 150 osazené německými reproduktory AER-MD 2 a basovými soustavami vlastní konstrukce osazené 15 palcovými reproduktory od P Audio SN 15B, jejichž zvuk je naprosto úžasný, nicméně jejich cena o proti Voigt Pipům je zhruba 10 násobná, ale určitě se už nedá říci, že zvuk je také 10 násobně lepší. Pochopitelně reproduktory AER jsou jiná liga, nicméně FOSTEXŮM musím vystřihnout hlubokou poklonu. Myslím, že každý kdo poprvé slyšel hrát nějaké kvalitní širokopásmové reproduktory, byl šokován jejich dynamikou a celkovým projevem. Mimochodem neznám nikoho, kdo by po pořízení širokopásmových reproduktorů utekl zpět ke klasickým reproduktorům Hi Fi. 

Odkaz do galerie:

Případné dotazy rád zodpovím.