Shindo Claret

     Návod na tento předzesilovač jsem našel opět na stráhkách Arthura Loescha (autora Toccaty 88). Na svých stránkách ho opravdu silně chválí, tak jsem se rozhodl pro jeho stavbu i proto, že jsem měl většinu součástek v šuplíku. Jedná se o korekční předzesilovač s korekcí RIAA pro MM, nebo vysokovýstupovou MC přenosku a linkový předzesilovač.
     Předzesilovač je sestaven na dvou univerzálních deskách plošných spojů, na jedné je vlastní předzesilovač a na druhé je zdroj. Zapojení je v podstatě velmi triviální, s korekcí ve zpětné vazbě ECC83.

     Se zveřejněním tohoto schématu jsem dlouho váhal, protože je to jediné zapojení, které jsem nedotáhl do konce. Phono část dost bručela, ale linková část byla tichá, nic méně zvuk mě velmi příjemně překvapil, byl opravdu vynikající a to i s obyčejnými součástkami. Kdyby se osadily kvalitní odpory a kondenzátory, tak si myslím, že by se zvuk ještě významně zlepšil.
Co se týče toho brumu, tak jsem přesvědčen, že byl způsoben špatnou filtrací zdroje anodového napětí. Filtrace byla v originálu řešena pouze RC členy viz. zdroj 1. Pokud vyrobíte zdroj podle druhého schématu, tak si myslím, že bude vše v pořádku.


Krabička je zhotovena ze dřeva. Navrch je přilepen leštěný nerezový plech, ve kterém jsou vyvrtány otvory pro elektronky a pro přišroubování transformátoru. Ze spodu jsou přilepeny dřevěné špalíčky, ke kterým jsou přišroubovány univerzální desky.

Odkaz do galerie:

Případné dotazy ke stavbě rád zodpovím.