Reproduktorové soustavy

Voigt Pipe

      Tyto reproduktorové soustavy jsou určeny pro ty, kdo nemají na rozhazování a při tom chtějí opravdu kvalitní zvuk. Jejich výhodou je poměrně snadná výroba, relativně malá základna (necelých 30x30 cm) a v neposlední řadě jejich tvar. Nelze na ně totiž nic postavit!!!, což muži jistě ocení, na rozdíl od našich drahých poloviček. Nemusíme jim vysvětlovat, že na toto zařízení nepatří žádná květina, či dekorativní vázička apod. Tyto bedýnky vznikly již velmi dávno, navrhl je pan Voigt, podle něhož se také jmenují, tento muž stojí také u zrodu reproduktorů LOWTHER, pro než byly původně navrženy. Postavil jsem již tři páry těchto soustav a jejich majitelé si je nemohou vynachválit. Všechny jsou osazeny reproduktory FOSTEX FE206E.

Číst dál: Voigt Pipe

Atlas TML

     Tyto reproduktorové soustavy jsem postavil někdy před patnácti lety, podle návodu od VISATONU. Jejich reproduktory jsou dost drahé, tak jsem středotónový reproduktor nahradil modelem z nižší řady a basový jsem dal od TVM. Ze zvuku jsem byl dost zklamán, nicméně jsem na ně spoustu let hrál. Jednoho dne jsem se rozhodl, že s tím zvukem musím něco udělat, takže jsem začal shánět literaturu a stahovat různé programy. Po simulaci vyhybky ATLASU jsem přišel na to, že je nastavena hrozným způsobem. Když si vezmu, že stavebnice se prodávala za částku téměř 100 000 ,-Kč, tak mně hlava nebere, že si to VISATON vůbec dovolí.

Číst dál: Atlas TML

Oris 150

     Tyto impozantní reproduktory mě zaujaly od prvního poslechu, ale bohužel jejich cena, asi 55.000.-Kč od p. Dvořáka, byla nad mé možnosti. Tak jsem začal vymýšlet, jak to zaonačit a vyrobit si je sám. V první řadě bylo nutné udělat vlastní kopyto. To jsem si nakonec nechal vysoustružit na karuselovém soustruhu a pak už jsem jen netrpělivě čekal, co z toho v lisovně plastických hmot vypadne a musím říci, že jsem byl velmi příjemně překvapen. Výlisek byl lepší než originál, pak jsem ho nastříkal plničem na plasty a vlastní barvou. Vlastní tělo reproduktoru je stejně jako u originálu vyrobeno z plastové trubky, zadní čelo z MDF tl.18 mm, basreflexový nátrubek je opět z plastu a kroužek na přišroubování reproduktoru je z MDF. Celý tento set jednoho páru mě vyšel zhruba na 30.000.-Kč, což znamená úsporu 25.000.-Kč.

Číst dál: Oris 150